Процедура депігментації

Допомогти клієнту позбутися пігментних плям завжди намагалася професійна косметологія, проте методи, що застосовувалися в ній, були недостатньо ефективними. Тільки останніми роками з"явилася можливість безслідного видалення пігментних плям. Що це за можливість і як її правильно використовувати, розкажемо в нашій статті. синтезують меланіновий пігмент. Меланоцити розташовуються переважно в епідермісі, частіше у сфері базального шару. В області шкіри долонь та підошв вони відсутні. Доведено, що меланогенна активність епідермісу тісно взаємопов"язана з особливостями генетичної регуляції, вмістом вітамінів, ферментними системами, ендокринними факторами, мікроелементами та внутрішньоклітинними системами епідермісу.
Поки клітини, що виробляють меланін, - меланоцити - працюють в унісон, боятися нічого. Але коли через ті чи інші причини окремі групи меланоцитів починають виробляти надмірну кількість пігменту, на шкірі з"являються плями.
Якщо пігмент знаходиться в поверхневих шарах шкіри, плями мають жовтувате або світло-коричневе забарвлення і виділяються на шкірі не різко. До таких пігментів відносять ластовиння, сонячні плями (лентиго), епідермальні родимки (невуси). Коли скупчення меланіну залягають глибше в шкірі, пігментні плями набувають темно-коричневого кольору і можуть підніматися над поверхнею шкіри. У цю групу пігментних уражень входить гіперпігментація після запалень і травм. Причин їх появи безліч. Нещодавно основну провину за виникнення подібних дефектів шкіри покладали на сонячні промені. Але пізніше з"ясувалося, що на кількість меланіну здатні впливати різні чинники. Так, пігментні плями можуть з"явитися в результаті гормональних порушень, впливу будь-яких хімікатів, тривалого прийому різних ліків, нестачі вітамінів, ударів, видавлювання вугрів, самостійного застосування засобів, що припікають, і навіть неякісної косметики.
Безумовно, лікування пігментних плям потребує медичного підходу. Безконтрольно застосовуючи «бабусині» способи і намагаючись вивести пігментні плями підручними засобами (наприклад, «припіканням»), пацієнти лише завдають собі шкоди та погіршують ситуацію.
Бездоганна білизна
Часто жінки починають хапатися за всі кошти з позначкою «Відбілювання». Однак багато відбілюючих засобів (особливо - сильнодіючі) можуть містити токсичні речовини, що викликають такі ускладнення, як алергія, посилення пігментації та ін. клітини, ефективність. Як активні компоненти особливо поширені гідрохінон, койева кислота, перекис водню, рослинні екстракти, ефірні олії. Найбільш сильний (і найбільш токсичний) відбілювач – гідрохінон. Він пригнічує діяльність всіх клітин шкіри, але клітини, які виробляють пігмент, набагато чутливіше щодо нього, ніж інші. Застосовується він зазвичай у концентрації 2-4%, але робити це слід обережно: при тривалому використанні може розвинутися таке рідкісне захворювання шкіри, як охроноз. Крім того, цю речовину не можна застосовувати при вагітності або годуванні груддю. Останнім часом популярність набув такого відбілюючого засобу, як койева кислота: перевагу їй віддають багато ліній професійної косметики. Крім відбілюючого ефекту, вона має відлущувальну та антиоксидантну дію, проте є і мінус - іноді вона викликає алергічні реакції. Як відбілююча кислота в косметичних препаратах використовують і аскорбінову кислоту. Також при лікуванні гіперпігментацій проводиться мезотерапія аскорбіновою кислотою. Обколювання вогнища гіперпігментації 5-20-відсотковою аскорбіновою кислотою з додаванням двовідсоткового прокаїну призводить до хорошого результату.
Повертаючись до препаратів із вмістом кислот, необхідно згадати про те, що іноді вони викликають подразнення шкіри. Тому підбір кремів, масок та інших косметичних засобів у цій ситуації має бути особливо ретельним. Відбілюючі процедури включають два основні елементи - відлущування рогового шару шкіри і зменшення вироблення пігменту меланіну. Відлущення шкіри сприяє видаленню меланіну з епідермісу, що призводить до освітлення пігментних плям. З цією метою використовуються різні види пілінгів. Вибір пілінгу залежить від виду та вираженості гіперпігментації. В даний час до складу косметичних засобів для відлущування шкіри найчастіше вводять альфа-гідроксикислоти (АНА): гліколеву, молочну, лимонну та ін. зв"язки між клітинами рогового шару та дбайливо відлущують останні, а також ексфоліанти з гранулами воску жожоба.